Expertise en onderzoek

Goede zorg begint met kennis en ervaring. Daarom doet Amstelring onderzoek en delen we wat we leren in de praktijk. Zo ontdekken we wat werkt voor mensen die zorg nodig hebben. Thuis en in onze woonzorglocaties.

zorg met kennis en aandacht

Bij Amstelring werken specialisten met veel ervaring in langdurige en complexe zorg. We kijken altijd naar de mens achter de zorgvraag. Iedereen heeft een eigen verhaal, gewoontes en wensen. Dat vraagt om zorg die goed past bij de persoon.

Onze behandelaren combineren medische kennis met persoonlijke aandacht. Ze werken in vaste teams, samen met medewerkers, vrijwilligers en naasten. Zo kunnen we snel inspelen op wat nodig is.

Woont u thuis of in een van onze woonzorglocaties? Dan krijgt u deskundige behandeling, begeleiding en ondersteuning. We doen dat op een manier die rust en vertrouwen geeft.

​​leren van de praktijk

De zorg verandert steeds. Nieuwe ideeën, technologie en ervaringen uit het dagelijks leven helpen ons om beter te worden. Amstelring doet onderzoek samen met andere zorgorganisaties en kennisinstellingen.

We kijken niet alleen naar cijfers. Wat mensen zelf ervaren is voor ons het belangrijkst. We luisteren naar cliënten, naasten en collega’s: wat helpt, wat werkt en wat kan anders? De resultaten gebruiken we direct in de zorg. Zo leren we steeds meer van elke ervaring.

Met onderzoek en samenwerking maken we de zorg stap voor stap beter en eenvoudiger. Zo blijft de zorg persoonlijk en passend.

Onze expertise in de praktijk

De ziekte van Huntington is een erfelijke aandoening van de hersenen. De ziekte beïnvloedt hoe iemand beweegt, denkt en zich voelt. Vaak wordt de ziekte ontdekt als iemand nog jong is.

Amstelring heeft in Amsterdam een centrum speciaal voor mensen met deze ziekte. Deskundigen werken hier samen aan behandeling, begeleiding en wonen met zorg. Alles op één plek.

Wat u kunt verwachten

  • meer dan 25 jaar ervaring met zorg bij Huntington
  • behandeling, begeleiding en wonen met zorg op één plek
  • een vast team van artsen, psychologen, therapeuten en verpleegkundigen
  • aandacht voor u en uw naasten

“Ik voel mij hier thuis, omdat men hier precies begrijpt waar ik doorheen ga.”
 — Ina Bisschoff (31), cliënt bij het Huntingtoncentrum

Het Huntingtoncentrum van Amstelring is officieel aangewezen als Regionaal Expertise Centrum (REC). Er zijn maar zeven van deze centra in Nederland. We werken samen met Huntington Nederland en andere zorgorganisaties.

Wilt u weten wat er mogelijk is bij de polikliniek, het tijdelijk verblijf of het wonen met zorg? Lees verder op Ziekte van Huntington

De ziekte van Parkinson is een aandoening van de hersenen. De klachten verschillen per persoon en kunnen te maken hebben met bewegen, spreken of het dagelijks leven.

U krijgt zorg die speciaal aansluit op de ziekte van Parkinson. Dat kan thuis of in een van onze woonzorglocaties. Onze zorgverleners werken samen met uw neuroloog en andere specialisten.

Wat u kunt verwachten

  • deskundige zorg in woonzorglocaties zoals Bornholm, Leo Polak en Vreugdehof
  • behandeling gericht op het verminderen van klachten
  • fysiotherapie, logopedie, ergotherapie en diëtetiek
  • revalidatieprogramma van meestal 4 tot 6 weken
  • Revalidatie bij ziekte van Parkinson voor wie meerdere klachten tegelijk heeft (meestal 4 tot 6 weken)
  • een vast team van artsen, therapeuten en verpleegkundigen en andere deskundigen
  • Aangesloten bij het landelijke netwerk ParkinsonNet

Lees meer op Ziekte van Parkinson.

Goede zorg vraagt om blijven leren. Daarom doet Amstelring onderzoek en werken we samen met andere organisaties. Wat we leren, gebruiken we direct in de dagelijkse zorg. Zo merken cliënten, naasten en medewerkers dat meteen.

We zijn aangesloten bij UNO Amsterdam, het Universitair Netwerk Ouderenzorg van Amsterdam UMC. Daar brengen we kennis uit onderzoek en praktijk bij elkaar. Lees meer op UNO Amsterdam

Ook werken we samen met het Ben Sajet Centrum, een kenniswerkplaats waar organisaties in Amsterdam samen leren over goede en toekomstbestendige zorg. Lees meer op Ben Sajet Centrum.

Voorbeelden van ons onderzoek

  • Leren van ervaringen: we luisteren naar cliënten en naasten
  • Slimme hulpmiddelen: we onderzoeken hoe technologie zoals sensoren en beeldzorg kan helpen om langer veilig thuis te wonen
  • Nieuwe woonvormen: we kijken hoe wonen, zorg en welzijn beter bij elkaar passen 

Ons onderzoek is praktisch. We zoeken naar oplossingen die het leven van cliënten, naasten en zorgverleners makkelijker maken.