Polikliniek voor begeleiding en behandeling

In uw buurt

Heeft u de ziekte van Huntington? En woont u in Noord-Holland of een aangrenzende provincie? Dan kunt u voor professionele zorg en behandeling terecht bij de Polikliniek Huntington in Amsterdam Oostpoort. Ook uw naasten vinden er steun, adviezen en begeleiding.

Adres

Willem Drees - Oostpoort
Polderweg 340, 1093 KP Amsterdam

De ziekte van Huntington is een complexe ziekte die vraagt om professionele zorg en behandeling van zowel u als cliënt als uw naasten. Of u nu onlangs heeft gehoord dat u drager bent van de ziekte of misschien al klachten heeft. Op onze polikliniek Huntington werkt het multidisciplinaire team van Willem Drees-Oostpoort . Samen met u en uw naasten kijken we naar wat er op dit moment en in de toekomst nodig is. Ook jonge mensen bij wie de ziekte is vastgesteld, kunnen bij ons terecht. 
Zoals Mathilde (31), drager van de ziekte van Huntington.

Multidisciplinaire team

Het multidisciplinaire team bestaat uit:

  • Specialist ouderengeneeskunde
  • Casemanager: maatschappelijk werker
  • Psycholoog
  • Fysiotherapeut
  • Logopedist
  • Ergotherapeut
  • Diëtist
  • Muziektherapeut
  • Psychiater
  • Geestelijk verzorger
  • Verpleegkundige
  • Verzorgende
  • Welzijnsmedewerker
  • Vrijwilliger

Behandelplan op maat

Na aanmelding bij de polikliniek volgt een gesprek met een gespecialiseerde casemanager. Hierin wordt onderzocht wat u nodig heeft en of vervolgdiagnostiek nodig en behandeling gewenst is. 

Begeleiding na de diagnose

Ook als u nog geen lichamelijke klachten heeft - de premanifeste fase - kunnen we u begeleiden. 
Begeleiding in deze fase richt zich onder meer op:
Rouwverwerking
Vergroten van de veerkracht
Bespreken van levensvragen in relatie tot werk, relaties en een mogelijke kinderwens

Ondersteuning van naasten

De ziekte van Huntington heb je niet alleen en is van grote invloed op mensen in uw omgeving, zoals uw gezinsleden. Ook zij kunnen bij de polikliniek terecht. Zo bieden wij onder leiding van casemanagers en psychologen gespreksgroepen aan voor u en uw naasten.

Kennispartner 

Het multidisciplinaire team van de polikliniek werkt nauw samen met specialisten van het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) en Amsterdam UMC, zoals een neuroloog en/of een klinisch geneticus. 

Ondersteuning door andere behandelaren

De polikliniek ondersteunt behandelaren of zorgaanbieders in de buurt die mensen met de ziekte van Huntington behandelen. Zo kunt u dus ook bij u in de buurt naar een behandelaar waar wij mee samenwerken.